Əgər siz nə vaxtsa iPhone-u kompüterinizə qoşmusunuzsa və "Məlumatları bərpa etməyə çalışırsınız" ekranını görmüsünüzsə, bunun nə demək olduğunu düşünə bilərsiniz. Və daha da əhəmiyyətlisi, onu necə düzəldə və məlumatlarınızı bərpa edə bilərsiniz.
iPhone-u kompüterinizə qoşduğunuz zaman iTunes cihazınızın ehtiyat nüsxəsini çıxarmağa çalışır. Əgər ehtiyat nüsxə ilə bağlı problem olarsa, siz "Məlumatların bərpasına cəhd edilir" ekranını görə bilərsiniz.
Bu ekran o deməkdir ki, iTunes cihazınızdan məlumatları bərpa etməyə çalışır, lakin bunu edə bilmir.
Yaxşı xəbər budur ki, siz bu problemi tez bir zamanda həll edə və cihazınızı normal vəziyyətə qaytara bilərsiniz.
iPhone məlumat bərpa cəhdini düzəltmək üçün nə edə bilərsiniz:
- iTunes-un ən son versiyasına sahib olduğunuzdan əmin olun.
- iPhone-u başqa bir kompüterə qoşun.
- Əgər ehtiyat nüsxəniz varsa, ondan iPhone-nu bərpa edə bilərsiniz.
İPhone məlumatlarının bərpası cəhdini necə düzəltmək olar.
1. iPhone-u yenidən başladın
Məlumatların bərpası cəhdi döngəsində ilişib qalmısınızsa, iPhone-u yenidən başlatmağa cəhd edə bilərsiniz. Bunu iPhone 8 və ondan sonrakı bütün son versiyalarda etmək üçün sizə lazımdır:
Addım 1. Səs artırma düyməsini sıxıb buraxın.
Addım 2. Səsi azaltma düyməsini sıxıb tez buraxın.
Addım 3: Apple loqotipi görünənə qədər Güc düyməsini basıb saxlayın.
iPhone 7 və 7 plus-ı yenidən işə salmağa məcbur etmək. Siz etməli olacaqsınız:
Addım 1. Güc düyməsini və səsi azaltma düyməsini eyni anda basın.
Addım 2: Apple loqotipi görünənə qədər yan düymələri basıb saxlayın.
Köhnə iPhone-ları yenidən işə salmağa məcbur etmək üçün Əsas düyməni güc düyməsi ilə eyni vaxtda basıb saxlayın. Apple loqosu ekranda görünənə qədər onları basıb saxlayın.
2. iTunes-u yeniləyin
Kompüterinizdə iTunes-un ən son versiyasının olduğundan əmin olun. Siz iTunes-u açıb Yardım > Yeniləmələri yoxlayın seçimini etməklə yeniləmələri yoxlaya bilərsiniz.
3. Kompüterinizi yenidən başladın
Kompüterinizi yenidən başladın və sonra iPhone-u yenidən birləşdirin.
4. Başqa kompüterə qoşulun.
iPhone-u başqa bir kompüterə qoşmağa çalışın. Bu, problemin iPhone və ya kompüterinizdə olub olmadığını müəyyən etməyə kömək edəcək.
5. iPhone-u bərpa rejiminə qoyun.
Bu hərəkətdən sonra çox güman ki, məlumatlarınızı itirəcəksiniz. Beləliklə, iPhone məlumatlarınızı bərpa etmək üçün ehtiyat nüsxənizin olduğundan əmin olun.
Addım 1. iTunes-u bağlayın və iPhone-u kompüterə qoşun.
Addım 2. İlk həlldən sıfırlama düymələrini basıb saxlayın (düymələr iPhone-un hansı versiyasından asılıdır).
Addım 2.a. Apple loqosu görünəndə düymələri buraxmayın. "iTunes-a qoşulun" mesajı görünənə qədər gözləyin.
Addım 3. iTunes-u açın və proqramı işə salın. Pop-up pəncərəsi görünəcək. Məlumat itkisinin qarşısını alan Yeniləmə seçə bilərsiniz. Lakin, bu işləmirsə, siz "Bərpa et" düyməsini klikləyə bilərsiniz, bu, cihazınızı bərpa etdikdə fayllarınızı siləcək.
Məlumatların bərpası cəhdində problemlərin aradan qaldırılması üçün həllərin əksəriyyəti məlumat itkisi ilə nəticələnmir. Siz iPhone-u yenidən başladın və problemin iTunes-da və ya kompüterinizdə olub olmadığını görə bilərsiniz. Lakin seçimləriniz tükəndikdə iPhone-u bərpa edirsiniz və sonra sizə məlumat bərpa həlli və ya ehtiyat nüsxə lazımdır.
Uğursuz məlumat bərpa cəhdi halında məlumatları necə bərpa etmək olar.
Əgər siz "Bərpa et" düyməsini sıxmalı idinizsə və ya proses zamanı məlumat itkisi ilə nəticələnən başqa bir səhv baş vermişsə, iPhone məlumatlarınızı bərpa etmək üçün hələ də ümid var.
iCloud ehtiyat nüsxəsindən iPhone məlumatlarını bərpa edin.
Məlumat bərpa cəhdi problemini həll etdikdən sonra siz iPhone-u yenidən işə salacaqsınız. Proqramlar və Məlumat ekranı göründükdən sonra iCloud Yedəkləməsindən bərpa et seçin.
Oradan, Apple ID-yə daxil olaraq və ən son ehtiyat nüsxənizi seçərək məlumatlarınızı bərpa edə bilərsiniz.
İTunes ehtiyat nüsxəsindən iPhone məlumatlarını bərpa edin.
iPhone kompüterinizə qoşulmuş halda iTunes-u açın. Cihazınızı seçin və Yedəkləməni bərpa et klikləyin. Sonra bərpa etmək istədiyiniz ehtiyat nüsxəsini seçirsiniz, üzərinə klikləyin və ekrandakı təlimatları izləyin.
Bərpa proqramı ilə iPhone məlumatlarını bərpa edin.
Məlumat bərpa proqramı ən son məlumat bərpa ehtiyat nüsxəniz olmadıqda faydalıdır.
iPhone məlumat bərpa proqramını yükləyin, işə salın və məlumat bərpa təlimatlarına əməl edin. İstədiyiniz faylları və qovluqları seçməyinizi xahiş edəcək.
iPhone məlumatlarınızı bərpa etmək üçün üç seçiminiz var:
- iCloud-dan
- iTunes-dan
- Məlumat bərpa proqramından istifadə
İPhone-unuzun ehtiyat nüsxəsini müntəzəm surətdə çıxardığınızdan əmin olun. Bu, cihazınıza nə baş verməsindən asılı olmayaraq, hər zaman məlumatlarınıza çıxışınız olacağını təmin edir.
Əgər iPhone məlumatlarınızı bərpa etmək üçün köməyə ehtiyacınız varsa, Data Recovery mütəxəssisləri ilə əlaqə saxlayın. Komandamız istənilən vaxt sizə kömək etməyə hazırdır.

Экран iPhone «Попытка восстановления данных»: что это значит и как исправить.
Если вы когда-либо подключали свой iPhone к компьютеру и видели экран «Попытка восстановления данных», вы можете задаться вопросом, что это значит. И, что более важно, как вы можете это исправить и восстановить свои данные.
Когда вы подключаете iPhone к компьютеру, iTunes пытается создать резервную копию вашего устройства. Если есть проблема с резервным копированием, вы можете увидеть экран «Попытка восстановления данных».
Этот экран означает, что iTunes пытается восстановить данные с вашего устройства, но не может этого сделать.
Хорошей новостью является то, что вы можете быстро решить эту проблему и восстановить нормальное состояние вашего устройства.
Что вы можете сделать, чтобы исправить попытку восстановления данных iPhone:
• Убедитесь, что у вас установлена ​​последняя версия iTunes.
• Подключите ваш iPhone к другому компьютеру.
• Если у вас есть резервная копия, вы можете восстановить свой iPhone из нее.
Как исправить попытку восстановления данных на iPhone
1. Принудительно перезагрузите iPhone
Если вы застряли в цикле попытки восстановления данных, вы можете попробовать принудительно перезагрузить свой iPhone. Чтобы сделать это на iPhone 8 и всех последних версиях после него, вам необходимо:
Шаг 1. Нажмите и быстро отпустите кнопку увеличения громкости.
Шаг 2. Нажмите и быстро отпустите кнопку уменьшения громкости.
Шаг 3. Нажмите и удерживайте кнопку питания, пока не появится логотип Apple.
Чтобы заставить iPhone 7 и 7 plus перезагрузиться. Вам придется:
Шаг 1. Нажмите кнопку питания и кнопку уменьшения громкости одновременно.
Шаг 2. Продолжайте удерживать боковые кнопки, пока не появится логотип Apple.
Чтобы принудительно перезагрузить более ранние модели iPhone, нажмите и удерживайте кнопку «Домой» одновременно с кнопкой питания. Удерживайте их, пока на экране не появится логотип Apple.
2. Обновите iTunes
Убедитесь, что на вашем компьютере установлена ​​последняя версия iTunes. Вы можете проверить наличие обновлений, открыв iTunes и выбрав «Справка» > «Проверить наличие обновлений».
3. Перезагрузите компьютер
Попробуйте перезагрузить компьютер, а затем снова подключить к нему iPhone.
4. Подключиться к другому компьютеру.
Попробуйте подключить iPhone к другому компьютеру. Это поможет вам определить, связана ли проблема с вашим iPhone или с вашим компьютером.
5. Переведите iPhone в режим восстановления.
Вы, вероятно, потеряете свои данные после этого действия. Поэтому убедитесь, что у вас есть резервная копия для восстановления данных вашего iPhone.
Шаг 1. Закройте iTunes и подключите iPhone к компьютеру.
Шаг 2. Удерживайте кнопки перезагрузки из первого решения (кнопки зависят от того, какая у вас версия iPhone).
Шаг 2.а. Не отпускайте кнопки, когда появится логотип Apple. Подождите, пока не появится сообщение «Подключиться к iTunes».
Шаг 3. Откройте iTunes и запустите программу. Появится всплывающее окно. Вы можете выбрать Обновление, которое предотвращает потерю данных. Но, если это не сработает, вы можете нажать «Восстановить», что сотрет ваши файлы при восстановлении устройства.
Большинство решений для устранения проблемы с попыткой восстановления данных не приводят к потере данных. Вы можете перезагрузить свой iPhone и посмотреть, связана ли проблема с iTunes или с компьютером. Но когда ваши варианты закончатся, вы восстановите свой iPhone, а затем вам понадобится решение для восстановления данных или резервная копия.
Как восстановить данные в случае неудачной попытки восстановления данных.
Если вам пришлось нажать «Восстановить» или если во время процесса произошла какая-либо другая ошибка, которая привела к потере данных, все еще есть надежда восстановить данные вашего iPhone.
Восстановить данные iPhone из резервной копии iCloud.
После устранения проблемы с попыткой восстановления данных вы перезагрузите свой iPhone. Как только появится экран «Приложения и данные», выберите «Восстановить из резервной копии iCloud».
Оттуда вы можете восстановить данные, войдя в свой Apple ID и выбрав последнюю резервную копию.
Восстановить данные iPhone из резервной копии iTunes.
Подключив iPhone к компьютеру, откройте iTunes. Выберите свое устройство и нажмите «Восстановить резервную копию». Затем вы выбираете, какую резервную копию вы хотите восстановить, нажимаете на нее и следуете инструкциям на экране.
Восстановите данные iPhone с помощью программного обеспечения для восстановления.
Программное обеспечение для восстановления данных полезно, когда у вас нет последней резервной копии для восстановления данных.
Загрузите программное обеспечение для восстановления данных iPhone, запустите его и следуйте инструкциям по восстановлению данных. Он попросит вас выбрать нужные файлы и папки.
У вас есть три варианта восстановления данных вашего iPhone:
• Из iCloud
• Из iTunes
• С помощью программного обеспечения для восстановления данных
Обязательно регулярно делайте резервную копию вашего iPhone. Это гарантирует, что что бы ни случилось с вашим устройством, у вас всегда будет доступ к вашим данным.
Если вам нужна помощь в восстановлении данных вашего iPhone, обратитесь к специалистам Data Recovery. Наша команда готова помочь вам в любой момент.