GoPro SD kart xətası mesajları aşkar edilmiş zədə, səhv daxil edilmiş SD kartlar və ya hətta uyğunsuzluq səbəbindən kameranın LCD displeyində görünə bilər. Problemi həll etmək və foto və ya videolarınızı bərpa etmək üçün bir neçə addımı yerinə yetirə bilərsiniz.
Bundan əlavə, ilk növbədə GoPro SD kart səhvlərinin qarşısını almaq üçün bir neçə addım atmalısınız.
GoPro niyə "SD kart xətası" deyir
SD kartın özünə ziyan.
Bu, fiziki zədələnmə, suyun zədələnməsi və ya hətta zamanla normal aşınma və yıpranma nəticəsində baş verə bilər.
Uyğun olmayan SD kartlar.
İstifadə etməzdən əvvəl SD kartınızın GoPro kamera modelinizə uyğun olduğundan əmin olun.
SD kartın kameradan səhv daxil edilməsi və ya çıxarılması.
SD kartları işləyərkən diqqətli olun və istifadə etməzdən əvvəl onların etibarlı şəkildə yerində olduğundan əmin olun.
GoPro SD kart xətasının ümumi simptomları:
Əməliyyat zamanı GoPro-nun LCD ekranında "SD ERR" və ya "NO SD" kimi mesajlar görünür.
GoPro proqramı və ya digər proqram vasitəsi ilə SD kartda saxlanılan foto və videolara daxil olmaqda çətinlik.
Məlumata daxil olmaq istəyərkən kamera birdən sönür, yenidən işə düşür.
GoPro SD kart səhvindən sonra nə etməli.
1. SD kartın kameraya düzgün daxil edildiyinə əmin olun. SD kart yuvaya möhkəm oturmalıdır, əgər o, qorunmasa, bu, çox güman ki, kameranızla əlaqə problemlərinə səbəb olacaq. SD kartın düzgün daxil edilmədiyini görsəniz, onu yenidən quraşdırmağa çalışın və GoPro kameranızı yenidən işə salmazdan əvvəl onun yuvaya möhkəm oturduğundan əmin olun.
2. SD kartınızı formatlamağa cəhd edin və ya mümkünsə başqa kartdan istifadə edin. İstifadə etməzdən əvvəl SD kartın GoPro modelinizə uyğun olduğundan əmin olmaq vacibdir.
3. Mode düyməsini 8 saniyə basıb GoPro-nu yenidən başladın. Bu, bütün parametrləri zavod parametrlərinə sıfırlayacaq (məlumat itkisi xəbərdarlığı), lakin bundan sonra bəzi parametrləri yenidən konfiqurasiya etməlisiniz.
Səhv davam edərsə, səhvin səbəbindən asılı olaraq növbəti həll yoluna keçin.
GoPro ekranında görə biləcəyiniz mesajlar:
- SD kartın oxuma/yazma sürəti qeyri-kafi
- "SD ERR" və ya "SD ERROR" mesajı
- GoPro-da "NO SD"-ni necə düzəltmək olar
- SD kart düzgün formatlaşdırılmayıb
- Səhv GoPro parametrləri
GoPro-da SD kart səhvini necə düzəltmək olar.
GoPro yaddaş kartı səhvinin bir neçə səbəbi var. Aşağıdakı siyahıda işiniz üçün ən çox ehtimal olunan həlli tapın.
1. GoPro yaddaş kartınızı təmizləyin.
GoPro-dan necə istifadə etdiyinizdən asılı olaraq, SD kartda toz toplana bilər.
İzopropil spirti və pambıq çubuqla təmizləyin. Ehtiyatlı olun və çox spirt içmədiyinizə əmin olun.
Kartı quru silmək üçün yumşaq dəsmaldan istifadə edin və metal kontaktlardan toz çıxara bildiyinizə baxın.
Yaddaş kartı tamamilə quruduqdan sonra onu yenidən GoPro-ya daxil edin.
2. CHKDSK istifadə edərək yaddaş kartı xətalarını skan edin
SD kartınızı kompüterinizin yuvasına daxil edin və əmr satırını açın.
chkdsk D yazın: / f
D-ni SD kartınızın sürücü hərfi ilə əvəz edin.
Enter düyməsini basın və prosesin tamamlanmasını gözləyin. Komanda xəritədə istənilən səhvi düzəltməyə çalışacaq.
3. Mikroproqramı yeniləyin
Köhnəlmiş proqram təminatı GoPro-da səhvlərə səbəb ola bilər.
Bunu düzəltmək üçün GoPro veb saytına daxil olun və kamera modelinizi seçin. Proqram təminatı və yeniləmələri yoxlamaq və kameranız üçün lazım olan proqram təminatını quraşdırmaq üçün klikləyin
4. SD kartınızı GoPro-da formatlayın.
SD kartı GoPro ilə formatlaşdırmaq üçün istehsalçının veb saytındakı addımları yerinə yetirməlisiniz.
Xəbərdarlıq: SD kartın formatlanması ondakı bütün mövcud məlumatları siləcək. Əgər ehtiyat nüsxəniz yoxdursa, davam etməyin.
5. SD kartı kompüterinizdə formatlayın.
Yaddaş kartını formatlayarkən siz onun üçün yeni konfiqurasiya seçə bilərsiniz. SD kartın formatlaşdırılması prosesi xarici sabit diskin formatlaşdırılmasından çox da fərqlənmir. Təlimatlara əməl edin və SD kartınızı formatlaya bilmirsinizsə, onu düzəltmək üçün mümkün səbəbləri axtarın və ya əlavə yardım üçün Data Recovery ilə əlaqə saxlayın.
Addım 1. Yaddaş kartını kompüterə daxil edin və onu bu kompüterdə tapın.
Addım 2: Xəritəyə sağ vurun və Format seçin.
Addım 3. İstədiyiniz fayl formatını seçin və konfiqurasiyanı qeyd edin.
NTFS, Windows kompüterləri ilə istifadə edilmək üçün sürücülər üçün nəzərdə tutulmuş Windows üçün standart fayl formatıdır.
FAT32 həm Windows, həm də macOS ilə uyğun gələn köhnə fayl formatıdır.
exFAT həm Windows, həm də macOS ilə uyğun gələn yeni fayl formatıdır.
6. GoPro kameranızı sıfırlayın.
GoPro kameranızı sıfırladığınız zaman o, orijinal parametrlərinə qayıdacaq. Bu, yanlış parametrləri və istifadə edərkən mümkün problemləri aradan qaldıracaq.
GoPro-nu sıfırlamaq üçün istehsalçının veb saytına daxil olun və düzgün addımları izləmək üçün kamera modelinizi seçin
.
GoPro SD kart xətalarının qarşısının alınması.
GoPro-da SD kart səhvlərindən qaçmağın ən yaxşı yolu onları zədələnmədən və ya sui-istifadədən qorumaq üçün tədbirlər görməkdir.
SD kartları həmişə ehtiyatla idarə edin və saxlayın. İstifadə etməzdən əvvəl onların kameraya etibarlı şəkildə daxil olduğundan əmin olun və əməliyyat zamanı onları çıxarmayın.
GoPro modelinizə uyğun olan yüksək keyfiyyətli SD kartlardan istifadə edin. Ucuz saxtaların uğursuzluq ehtimalı daha yüksəkdir.
SD kartları suya, həddindən artıq temperaturlara və ya birbaşa günəş işığına məruz qoymayın.
Mümkünsə, fotoşəkillərinizi və videolarınızı xarici sabit disk və ya onlayn bulud yaddaşı kimi başqa bir cihaza yedəkləyin.
GoPro kameranızda SD kart xətası ilə qarşılaşırsınızsa, problemi sınamaq və həll etmək üçün lazımi addımları atmaq vacibdir. SD kartın kameraya düzgün daxil edildiyinə əmin olun, modelinizə uyğun olan kartdan istifadə edin və lazım olduqda sıfırlayın və ya formatlayın. Bir neçə sadə addımı yerinə yetirməklə siz GoPro-nun düzgün və səhvsiz işləməsini təmin edə bilərsiniz.
Proses zamanı hər hansı məlumatı itirdiyiniz təqdirdə təhlükəsiz və sürətli məlumatların bərpası üçün Data Recovery ilə 24/7 əlaqə saxlayın.

Ошибки SD-карты GoPro: как исправить.
Сообщения об ошибках SD-карты GoPro могут появляться на ЖК-дисплее камеры из-за обнаруженных повреждений, неправильно вставленных SD-карт или даже из-за несовместимости. Есть несколько шагов, которые вы можете выполнить, чтобы решить проблему и восстановить ваши фотографии или видео.
Кроме того, есть несколько действий, которые вы можете предпринять, чтобы в первую очередь предотвратить возникновение ошибок SD-карты GoPro.
Почему ваша GoPro сообщает «Ошибка SD-карты»
Повреждение самой SD-карты.
Это может быть вызвано физическим повреждением, повреждением водой или даже просто естественным износом с течением времени.
Несовместимые SD-карты.
Перед использованием убедитесь, что ваша SD-карта совместима с вашей моделью камеры GoPro.
Неправильная установка или извлечение SD-карты из камеры.
Будьте осторожны при обращении с SD-картами и перед использованием убедитесь, что они надежно закреплены на месте.
Общие признаки ошибки SD-карты GoPro:
Во время работы на ЖК-экране GoPro появляются такие сообщения, как «SD ERR» или «NO SD».
Трудности с доступом к фотографиям и видео, хранящимся на SD-карте, через приложение GoPro или другое программное обеспечение.
Камера внезапно выключается, перезагружаясь при попытке доступа к данным.
Что делать после ошибки SD-карты GoPro.
1. Убедитесь, что SD-карта правильно вставлена ​​в камеру. SD-карта должна плотно входить в слот, если она не закреплена, это, вероятно, вызовет проблемы со связью с вашей камерой. Если вы обнаружите, что SD-карта вставлена ​​неправильно, попробуйте переустановить ее и убедиться, что она плотно прилегает к разъему, прежде чем снова включать камеру GoPro.
2. Попробуйте отформатировать SD-карту или использовать другую, если это возможно. Перед использованием важно убедиться, что SD-карта совместима с вашей моделью GoPro.
3. Попробуйте перезагрузить камеру GoPro, удерживая кнопку Mode в течение 8 секунд. Это вернет все настройки к их заводским значениям по умолчанию (предупреждение о потере данных), но впоследствии вам может потребоваться перенастроить некоторые настройки.
Если ошибка сохраняется, перейдите к следующему решению в зависимости от причины ошибки.
Сообщения, которые вы можете увидеть на экране GoPro:
• Недостаточная скорость чтения/записи SD-карты
• Сообщение «SD ERR» или «SD ERROR»
• Как исправить «НЕТ SD» на GoPro
• SD-карта неправильно отформатирована
• Неверные настройки GoPro
Как исправить ошибку SD-карты на GoPro.
Существует несколько причин ошибки карты памяти в GoPro. Найдите наиболее вероятное решение для вашего случая в следующем списке.
1. Очистите карту памяти GoPro.
В зависимости от того, как вы используете GoPro, на SD-карте может скапливаться пыль.
Очистите его изопропиловым спиртом и ватным тампоном. Будьте осторожны и убедитесь, что вы не употребляете много алкоголя.
Используйте мягкое полотенце, чтобы вытереть карту насухо и проверьте, можете ли вы удалить пыль с металлических контактов.
Как только карта памяти полностью высохнет, вставьте ее обратно в камеру GoPro.
2. Сканировать ошибки карты памяти с помощью CHKDSK
Вставьте SD-карту в слот компьютера и откройте командную строку.
Введите chkdsk D:/f
Замените D на букву диска вашей SD-карты.
Нажмите Enter и дождитесь завершения процесса. Команда попытается исправить любую ошибку на карте.
3. Update firmware
Устаревшая прошивка может привести к ошибкам в вашей GoPro.
Чтобы исправить это, перейдите на сайт GoPro и выберите модель вашей камеры. Нажмите, чтобы проверить программное обеспечение и обновления и установить любую прошивку, необходимую для вашей камеры.
4. Отформатируйте SD-карту на GoPro.
Чтобы отформатировать SD-карту с помощью GoPro, вам необходимо выполнить шаги на веб-сайте производителя.
Предупреждение: при форматировании SD-карты все существующие на ней данные будут удалены. Не продолжайте, если у вас нет резервной копии.
5. Отформатируйте SD-карту на компьютере
При форматировании карты памяти вы можете выбрать для нее новую конфигурацию. Процесс форматирования SD-карты не слишком отличается от форматирования внешнего жесткого диска. Следуйте инструкциям и, если вы не можете отформатировать SD-карту, найдите возможные причины, чтобы исправить это, или свяжитесь с SalvageData для получения дополнительной помощи.
Шаг 1. Вставьте карту памяти в компьютер и найдите ее на этом компьютере.
Шаг 2. Щелкните правой кнопкой мыши карту и выберите Формат.
Шаг 3. Выберите нужный формат файла и сохраните конфигурацию.
FAT32 — это более старый формат файлов, совместимый как с Windows, так и с macOS.
6. Сбросьте настройки камеры GoPro.
Когда вы сбросите настройки камеры GoPro, она вернется к своим первоначальным настройкам. Это исключит неправильные настройки и возможные проблемы при его использовании.
Чтобы сбросить настройки GoPro, перейдите на веб-сайт производителя и выберите модель своей камеры, чтобы выполнить правильные действия.
Предотвращение ошибок SD-карты GoPro.
Лучший способ избежать ошибок SD-карты на вашей GoPro — принять меры для их защиты от повреждения или неправильного использования.
Всегда бережно обращайтесь с SD-картами и храните их. Перед использованием убедитесь, что они надежно вставлены в камеру, и не извлекайте их во время работы.
Используйте высококачественные SD-карты, совместимые с вашей моделью GoPro. У дешевых подделок больше шансов провалиться.
Не подвергайте SD-карты воздействию воды, экстремальных температур или прямых солнечных лучей.
Если возможно, сохраните резервную копию своих фотографий и видео на другом устройстве, например на внешнем жестком диске или в облачном онлайн-хранилище.
Если вы столкнулись с ошибкой SD-карты в вашей камере GoPro, важно предпринять необходимые шаги, чтобы попытаться решить проблему. Убедитесь, что SD-карта правильно вставлена ​​в камеру, используйте карту, совместимую с вашей моделью, и при необходимости выполните сброс или форматирование. Выполнив несколько простых шагов, вы сможете убедиться, что ваша GoPro работает без сбоев и ошибок.
Свяжитесь с Data Recovery 24/7 для безопасного и быстрого восстановления данных, если вы потеряли какие-либо данные во время процесса.